מה שאתה צריך להבין לגבי toxoplasmosis

0 Comments

הוסף את השיתוף של כפתורי כפתורים ל- FacebookFacebookfacebookshare ל- twittertwittertwittershare ל- pinterestpinterestpinterestshare to moreadthismore

Toxoplasmosis הוא טפיל חד תאי כמו גם יתגלה כמעט בכל בעלי החיים הדמים החמים, כולל בעלי חיים כמו גם בני אדם. לטוקסופלזמוזה מחזור חיים מורכב עם שני סוגים של מארחים, כולל מארח ביניים כמו גם מארח מוחלט. חתולים ביתיים כמו גם פראיים הם המארחים המוחלטים היחידים לטוקסופלזמוזה. זה מרמז שחתולים הם הסוגים היחידים שיוצרים ביצים או ביציות כאשר טוקסופלזמוזה מדביקה חתולים. זה בדרך כלל מתרחש כאשר חתולים נחשפים לאורגניזם; עם זאת, חתולים משילים את האורגניזם רק כמה ימים מכל מחזור חייו. לפיכך, האפשרות לחשיפה אנושית מחתולים היא קטנה ביותר.

מרבית החתולים אינם מראים תסמינים של טוקסופלזמוזה. במצבים של מתח או דיכוי חיסוני, בנוסף לזיהום בנגיפי FELV/FIV, הסימפטומים עשויים לכלול חום, אובדן תיאבון, כמו גם עייפות. במצבים חריגים, טוקסופלזמוזיס עלול להשפיע ולגרום לתסמינים באזורים אחרים בגוף החתול, כולל הריאות, העיניים כמו גם מערכת חרדה מרכזית.

אבחנה של טוקסופלזמוזה נעשית על ידי שילוב של היסטוריה, סימנים רפואיים כמו גם בדיקות נוגדנים בדם. הטיפול כרוך בדרך כלל בתוכנית של 3-4 שבועות של אנטיביוטיקה, רבים בדרך כלל קלינדמיצין או סולפונאמידים. מקרים רבים של טוקסופלזמוזיס אנושי אינם מגיעים מחתולים, אולם מתחום עם אדמה מזוהמת ביצית, כמו גם מאכילת בשר מבושל. ציפיות לנשים כמו גם נשים חסרות חיסון נראות רבות בסיכון. מניעה כוללת הימנעות מצפייה לנשים להתמודד עם ארגזי המלטה, בנוסף לאי אכילת בשר מבושל, פירות או ירקות לא שטופים, או חלב לא מפואר. הימנעות מחתולים מציד או נדידה באופן דומה תסייע בהפחתת המחלות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *