תזונה והעור: המתאם המדעי

0 Comments

מאת ד”ר קליף פבר
30 ביוני 2017
ישנן ארבע דרישות בסיסיות לכל האורגניזמים החיים, והתזונה היא אחת מהן.

מזון

מים

חַמצָן

הֲגָנָה

מזון מציע את אבני הבניין אשר בתורו מציעות את האנרגיה לתהליכי התאים: רבייה, צמיחה ותחזוקה. אנו מניחים שאם אנו מאכילים את בעלי החיים שלנו “מזון בריא” אז כל התהליכים הללו יתרחשו ללא בעיות. עם זאת, יש הרבה יותר תזונה טובה ויש דברים המשפיעים על התהליך הזה (או חילוף החומרים של התא):

• רכיבים

יש הרבה מונחים ורעיונות שיווקיים בחוץ, שרבים מהם מכוונים למכור אוכל לחיות מחמד, ולא לבריאות חיית המחמד. רק מכיוון שמרכיב קיים במזון אינו מרמז על כך שניתן לפרק אותו וזמין ביולוגי לתאים.
פרסומות

• בעל דיאטה מאוזנת

רבים מהוויטמינים, השומנים, החלבונים וכו ‘במזון לחיות מחמד כיום עשויים להיות טובים, אך ברכישה כדי לייצר תוצאות טובות הם צריכים להיות נוכחים ביחס המתאים. אם הם לא, הם יכולים ליצור מוצרי דו -מוצרים רעילים לגוף או לגרום לכליות והכבד לעבוד שעות נוספות כדי לנקות את גוף הדברים שהוא לא יכול להשתמש בהם.

• גורמים פנימיים

תזונה מציעה את המרכיבים הגורמים לתגובה כימית בתא. אבל אם יש דברים אחרים שקורים בגוף, יתכן שתגובה זו לא תתרחש זהה לתא בריא. כמה דברים שיכולים להשפיע על התהליכים הרגילים של התאים הם מחלה, חוסר איזון הורמונלי, בעיית כבד, בעיות בכליות והתייבשות.

לכן החלק המהותי ביותר בתזונה טובה הוא זה שהופך אותו לתא וכיצד התא מעבד את מה שהוא מקבל.

הידרציה, או מים, היא חלק חיוני נוסף במטבוליזם מכיוון שהוא תרכובת נדרשת בכל התגובות הכימיות הללו. ככל שהתאים מתייבשים הרבה יותר, כך התגובות הכימיות לאט יותר לנקודה שהיא יכולה אפילו לגרום למוות של תאים או למוות של החיה. מים הם גם המנגנון להסרת רעלים מהתאים והגוף.

אז איך זה עובד עם בריאות העור?

להלכה, כולם רוצים להקל ולהגיד אם אנו מציעים תזונה טובה אז לבעלי החיים שלנו יהיה עור בריא. במציאות, אתה יכול להאכיל את התזונה הטובה ביותר בשוק ועדיין יש לך בעיות עור. איך זה יכול להיות?

ברכישה כדי לענות על זה עלינו לבדוק כיצד השיער והעור מקבלים את חומרי התזונה שלהם ולדבר על “מחסום העור” (שכבת סבום). העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ותפקודו העיקרי הוא לשמור על דברים טובים (איברים, מים, עצמות וכו ‘) ולהשאיר דברים רעים (רעלים, מזהמים, אלרגנים וכו’). ברכישה לביצוע פונקציה זו, העור יוצר מחסום של חומצות שומן ושמנים, רקמת חיבור ותאים. תאי העור נוצרים בשכבת הבסיס המוזנת ישירות בדם. ככל שהתאים מתבגרים והעברתם למשטח העור, התאים תלויים בשכבת הסבום שהם מוקפים בהם, ומצפים פנימה, כדי לקבל את התזונה שלהם. הסבום מיוצר בבלוטות החלב ונודד מזקיק השיער אל פני העור ומציל את פני העור והשיער. כל זה ממלא תפקיד מרכזי ביצירה ושמירה על “מחסום העור”.

לכן שיקול מרכזי לבריאות העור, או “מחסום עור”, תלוי בתזונה העומדת לרשות תאים אלה הצפים בסבום.

אז עם זה בחשבון עלינו להתייחס לאלמנטים שלוקחים חומרים מזינים לאזור זה: שמפו. כאשר אנו מרחיחים חיית מחמד אנו משתמשים במוצר שהוא חומר ניקוי או אלכוהול כדי להסיר לכלוך על ידי הסרת חלק משכבת הסבום בה הלכלוך נלכד. ככל שהמוצר קשה יותר, יוסרו הרבה יותר משכבת החלב. זה משאיר את התאים חסרי מים ועם ירידה בחומרים מזינים העומדים להזנת התאים.

שיער ועור המחמד עשויים להיראות נקיים ומדהימים אך השארנו אותו במצב נפגע או תזונתי לקוי. אם תישאר במצב זה תראה את חיית המחמד מתחילה להראות סימני התייבשות העור. זה בדרך כלל יתבטא בצורה של עור מגרד. ככל שהדברים מתקדמים, הגירוי יביא אז לזיהומים חיידקיים או פטרייתיים, פצעים, בליטות וכו ‘. לטווח הארוך, בעיה זו יכולה בדרך כלל לגרום לגידולים וגידולים ככל שחיית המחמד מתקיימת.

ניתן למנוע בעיות אלה על ידי התייחסות נכונה למקור הבעיה:

1) נסה להשתמש במוצרי השמפו הקלים ביותר שאתה יכול: מוצרים בעלות נמוכה עשויים לגרום לכלב להיראות נקי אך לעיתים רחוקות הם טובים לבריאות העור והשיער. המוצר המפיק הרבה יותר בועות, בדרך כלל מרמז על המוצר קשה יותר. אם מוצר מתייבש לידיים שלך הוא גרוע פי 6-8 על חיות מחמד.

2) השתמש במזגן שמתייבש ומציע חומרים מזינים לעור ולשיער: המזגן חיוני כאן. אם אתה מתכוון להאכיל את העור ולהשאיר אותו בריא, אתה צריך לעשות את זה בשלב האחרון ועם מוצר שפותח כדי להאכיל ולהתייבש את העור. אינך יכול להאכיל את ה- SKבאותו צעד אתה מפשיט את העור בשמפו.

בדומה לדיאטות, לא כל המזגנים מציעים חומרים מזינים טובים לתאים. הם אולי נשמעים טוב ומריחים טוב אבל מה התוצאות? אם הם משאירים את השיער כבד, או שהשיער קשה לייבש, סביר להניח שאין לך את המזגנים הטובים ביותר. מזגנים אלה עשויים בדרך כלל משומנים ושמנים שיושבים על פני העור והשיער לעומת חודר לשכבת הסבום כדי לשפר אותו.

כאשר אנו חושבים על תזונה, עלינו לקחת בחשבון אילו היבטים יוצרים שיער ועור בריאים; מטבוליזם תאים נאותים והידרציה. אל תתמקדו כל כך במרכיבים של מזונות לחיות מחמד, עד שאתה מזניח את הדברים הרבים שעוברים לייצור ולשמור על תא בריא. אל תשכח להיות מעורב וטרינר אם יש בעיות עור. אין דרך להעריך את האלמנטים הפנימיים שעלולים להשפיע על חילוף החומרים (הורמונים, מחלות, כבד, בעיות בכליות וכו ‘).

לרוע המזל, לקוחות רבים לא יקשיבו להמלצות המזון שלנו, אך אנו יכולים לדאוג להשתמש במוצרי הטיפוח המתאימים כך שאנו שולטים במה אנו אחראים ישירות. ✂

הרביעי סן ברנרד הוא שורה בלעדית של מוצרי טיפוח ספא לחיות מחמד המיובאים מאיטליה. הוא שנוסד בשנת 1995, זהו היצרן האירופי המוביל של מוצרי טיפול בבעלי חיים. ISB מייצרת מגוון מוצרים שפותחו עבור סוגים שונים של מעילים וניהול עור נכון, עם כל המוצרים המבוססים על מרכיבים טבעיים. ד”ר קליף פבר DVM, וטרינר מורשה, הוא השותף המנהל של סן ברנרד ארה”ב. יש לנו גם אסתטיקאי חיות מחמד מוסמך, Master Troomer, טכנאים וטרינריים מוסמכים ומנהל מכירות ושיווק של חברות עם ניסיון בענף הטיפוח. אכזריות חופשית: ISB תומך בטיפול ההומני ואתי של כל בעלי החיים.

סה”כ

10

מניות

10

0

0

0

0

פרסומות

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Comments

No comments to show.

Categories

Random Posts